Frezowanie kominów

Frezowanie kominów jest szybkim i wydajnym sposobem modernizacji nieszczelnego komina. Frezowania komina (powiększania otworu) pod rury okrągłe, wykonujemy wiertłami diamentowymi na sucho. Wiercimy od dołu do góry. Usługę rozwiercania wraz z montażem wkładu wykonujemy w jeden dzień solidnie i profesjonalnie.
Ta technika może być używana również do usuwania złogów – osadów sadzy szklistej lub powiększenie średnicy otworu komina.
Koszty wybudowania nowego komina są ogromne i dlatego nowoczesna, polecana przez nas metoda frezowanie kominów ma szczególnie duże znaczenie dla osób ceniących oszczędności i czas. Okres trwania robót jest bardzo krótki, co jest dodatkowym atutem.
Przygotowanie, samo frezowanie i uprzątnięcie terenu prac, to jeden dzień roboczy.

Frezowanie jest metodą bezinwazyjnego, mechanicznego poszerzenia pola powierzchni przekroju poprzecznego komina. Zastosowanie tej metody pozwala powiększyć przekrój komina o 1/3 szerokości cegły, nie naruszając statyki komina. np. komin o standardowych wymiarach 14/14 cm można bezpiecznie poszerzyć do fi 200 mm

Po wyfrezowaniu komina konieczne jest uszczelnienie komina poprzez montaż wkładu żaro i kwasoodpornego !

Frezowanie komina jest rozwiązaniem nie inwazyjnym, nie wymagającym rozkuwania komina na całej jego długości w celu zamontowanie wkładu wewnątrz komina a co za tym idzie pozwala znacząco obniżyć koszt naprawy komina

Metodę tą stosuje się w przypadku stwierdzenia:
 -Nieszczelności komina wewnątrz budynku mieszkalnego (Przenikanie dymu do    pomieszczeń)
 -Przenikanie kondensatu przez ścianę komina ( wykwity na ścianie )
 -Nadmiernego odkładania się sadzy wewnątrz komina
 -zbyt małego przekroju komina do zastosowanego pieca – słaby ciąg komina ( Wychodzący dym z pieca przy otworzeniu drzwiczek, problem z rozpaleniem)
 -Nieszczelności wewnętrznych przegród komina wielokanałowego (wychodzenie dymu, lub czadu do pomieszczeń przez kratki wentylacyjne)

logotyp